Egri Mlinkó István Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola és Kollégium Egyszerűsített, nyomtatóbarát változat.
Ide kattintva léphet az eredeti oldalra.

Pongó János :
A váci tanulmányi verseny 2015.

2015.05.19.

Együtt megvacsoráztunk, majd kisvonattal városnézésre indultunk. Csak este fél nyolcra érkeztünk vissza az iskolához. Fürdés után egy kínai filmet néztünk meg. A címe: Kamukém volt. Jól szórakoztunk a filmen. Hamar elaludtunk. Másnap magamtól ébredtem fel, de Angélát úgy kellett felébreszteni. Reggeli után az igazgatóhelyettes beszélt a versenyről, majd megkaptuk a feladatokat. Először a komplex anyanyelvi verseny volt. Amikor végeztünk, akkor teniszezhettünk a tornateremben. Ebéd után vonattal elutaztunk Budapestre. Kicsit gyalogolni kellett a Néprajzi Múzeumhoz. A múzeumban régi öltönyöket, ruhákat láttunk. Meghallgattuk, hogy milyen hangosan őrölt a malom. A múzeumban kézműves foglalkozáson is részt vettünk: egy zsebtáskát készítettünk. Ezután visszautaztunk Vácra. Vácott a vacsora után elmentünk fagyizni. Az iskolában este diszkó volt. Lehetett táncolni, bulizni, játszani. Csak fél tízkor mentünk fürdeni, aludni. Másnap a reggeli után kezdődött a természetismeret verseny. Aki elkészült a feladatokkal, az számítógépezhetett. Már nem igazán játszottunk a gépekkel, mindenki várta az eredményhirdetést. Ebéd után indultunk vissza Egerbe. Örültem, hogy jól sikerült a versenyzés.

Eredmények:

Komplex anyanyelvi verseny:
                                                    Éliás Márk (siket) 2. helyezés
                                                    Bana Angéla (NH) 2. helyezés

Természetismeret verseny:
                                                   Éliás Márk (siket) 1. helyezés
                                                   Bana Angéla (NH) 2. helyezés

(A fogalmazást Éliás Márk készítette.)

pongo-vac1511.JPG pongo-vac1528.JPG

pongo-vac1544.JPG pongo-vac1556.JPG