2021/2022-es tanév
A munkaközösség tagjai:
Boros György Dóra
Lipthay Ágnes
Gyárfás Hilda
Mandák Gabriella
Szalay Krisztina
Nevelési fő feladatok:
Az anyanyelvi kompetencia fejlesztése
Az önálló tanulás támogatása (tantermen belüli és a tantermen kívüli nevelés-oktatás során), képességek: stressztűrés, kitartás, feladattudat, felelősség, időbeosztás, önellenőrzés, tanulásmódszertan. Az önálló tanulás támogatása (tantermen belüli és a tantermen kívüli nevelés-oktatás során),
Felelősségvállalás magunkért és egymásért
(közvetlen környezetünk védelme, járványveszély,)
Ebben a tanévben is két tanulói csoporttal kezdjük az új oktatási évet,21 beírt tanulóval. Az óvoda I.csoportba hallássérült-/9 fő/, az óvoda 2. csoportba pedig beszédfogyatékos gyermekek járnak/12fő/
A mai családokban keveset beszélgetnek a gyermekkel, mellőzik a hangos beszédet. Kevés időt szánnak gondolataik pontos, átgondolt megfogalmazására és kimondására, közlésére. Ezért még nagyobb a mi felelősségünk!
A hallássérült gyermekek szüleiben tudatosítanunk kell a hallókészülék rendszeres használatának fontosságát, megfelelő használatát. Azért, hogy az audiológia területén is naprakész információval rendelkezzünk, egyik munkaközösségi megbeszélésünkön meghívott vendégünk Aradiné Fehér Hajnalka, iskolánk audiológusa lesz.
Az első félévben szülőklub keretében, két alkalommal egy pszichológus lesz a vendégünk, akinek az előadás után kérdéseket tehetnek fel a szülők.
Tanmenetünk összeállításánál figyelembe vesszük a nevelési főfeladatokat és a két hetes bontásban lévő témaköröket.
Immár hagyományosnak mondható programjaink a 2021/2022-es tanévben:
szeptember:
- Tanmenetek, nevelési tervek elkészítése
- Az óvodai kiskert gondozása, tavaszi virághagymák elültetése
október:
- Mlinkó hét
- Integrált sportverseny
november:
- Márton hét
december:
- Mikulás ünnep
- Karácsonyváró délelőtt /ajándékok készítése/
- Karácsonyi ünnep a ZF Eger vízilabdásaival
január:
- Süssünk, süssünk valamit
február:
- Farsang
március:
- Március 15 megünneplése
- Integrált sportverseny
április:
- Húsvéti tojáskeresés
május:
- óvodai évzáró és ballagás
június:
- kirándulás
Havonta egészségnapot tartunk a gyerekeknek. Ilyenkor salátákat és turmixokat készítünk közösen, hogy a gyermekek megismerkedjenek a különböző zöldségekkel és gyümölcsökkel.
Továbbra is nagy hangsúlyt fektetünk, a helyes kézmosás megtanítására, ill. arra is, hogy zsebkendőbe – annak hiányában könyökhajlatba – köhögjenek, tüsszentsenek!
Amikor az időjárás engedi, a testnevelés foglalkozásokat a szabadban tartják a nevelőtanárok.
Az óvodai kiskertet ebben a tanévben is gondozzuk. Az évszaknak megfelelő kerti munkákat a gyermekekkel közösen végezzük. Így közvetlenül tapasztalhatják meg környezetük változásait.
Az alapvető házimunkákat a naposi munka keretében ismerhetik meg az óvodások.
Szülőklub szervezése, a szülők által igényelt témákban
Továbbra is figyeljük a pályázatokat, ápoljuk a már meglévő külső kapcsolatainkat, illetve újakat is keresünk. Rendszeres módszertani megbeszélésekkel, önképzéssel, továbbképzéseken való részvétellel tesszük hatékonyabbá szakmai munkánkat. Hospitálások keretében tapasztalatszerzést biztosítunk munkaközösségünk tagjainak. A gyermekek hatékony fejlesztése érdekében rendszeres megbeszélésre van szükség a gyermekek fejlesztésében résztvevő valamennyi szakemberrel! Munkaközösségünk valamennyi tagjának összehangolt munkájára lesz szükség az eredményes tanévhez. Sikeres munkánknak ez az egyik nagyon fontos eleme.
Mandák Gabriella
munkaközösség vezető
Eger,2021. szeptember 24.